سیاست های اقتصادی جاری در سوریه

ویژه سیاست های اقتصادی جاری در سوریه

در مطبوعات و روزنامه های رسمی کشور سوریه در خصوص سیاست های اقتصادی جاری در سوریه مسئولان رسمی دولت سوریه اظهارات ذیل را داشتند:

وزیر تجارت داخل کشور جناب دکتر عمرو سالم تاکید کرد که اولویت در این مرحله به کالا های اساسی و مصرفی شهروند عادی تعلق می گیرد، وی افزود دولت می بایست در کاهش دادن هزینه متعلق به کالا که شهروند عادی آن را تحمل می کند نقشی ایفا کند، در طرحی که هفته گذشته در دمشق امتحان شد مئوسسه السوریه للتجاره سبزیجات و میویجات را از منشا تولید و زمین های کشاوزی خریداری نموده و مستقیما به شهروند فروخته است و نقش تاجر را مجانا بازی می نمود، به دلیل موفقیتی که مئوسسه السوریه للتجاره آن را در اجرای این طرح کسب کرد در استان حومه دمشق و سپس تمامی استان های سوریه این طرح پیاده سازی خواهد شد.

وزیر صنعت جناب آقای زیاد صباغ تاکید کرد که آمار کلی از تمامی مجموعه های صنعتی که در حال حاضر متوقف هستند توسط وزارت صنایع جمع آوری شده است، مقرر شد که با شراکت دو جانبه دولت و بخش خصوصی این مجموعه های صنعتی متوقف مجددا وارد حوزه تولید شوند، و سه مجموعه صنعتی با این روش راه خواهند افتاد مانند کارخانجات: سیمان سازی در استان حلب و تولید شکر در استان حلب و تولید خمیر نان در حومه دمشق.

مدیر مئوسسه دولتی تجارت خارجه جناب آقای شادی جوهره اعلام کرد که مئوسسه السوریه للتجاره از اول سال میلادی جاری میزان 37 هزار تن برنج از خارج کشور به سوریه وارد نموده است، و از اول سال میلادی تاکنون قرارداد هایی با ارزش 12 میلیون یورو بسته است.


الوزير سالم: تركيزنا على كل ما يحتاجه المواطن من سلع أساسية وبأقل الأسعار – S A N A
وزير الصناعة لـ«الوطن»: ارتفاع أسعار الإسمنت ليس له انعكاس على أسعار العقارات ... ثلاثة معامل حكومية لإنتاج السكر متوقفة رغم أنها قبل الحرب كانت تغطي حاجة القطر - صحيفة الوطن (alwatan.sy)
استلام 12 ألف طن رز قريباً وعقود بـ16 مليون دولار لسيارات ثقيلة وخدمة ... تثبيت 173 صنفاً دوائياً بقيمة 70 مليون يورو أهمها أدوية سرطانية - صحيفة الوطن (alwatan.sy)

اخبار پر بازدید