مهمترین رویدادهای اقتصادی مورخ 25/12/1399 تاریخ: 15/3/2021م

توسط مدیر سیستم - 26 اسفند 1399 | 12:56
مهمترین رویدادهای اقتصادی مورخ 25/12/1399 تاریخ: 15/3/2021م

- آقای جمال القادری رئیس اتحادیه عمومی کارگران طی مصاحبه‌ای با رادیو میلودی از توافقی که با هیأت دولت در راستای بهبود وضعیت معیشتی و حقوق کارگران صورت گرفت، خبرداد. وی در ادامه توضیح داد: با هیأت دولت توافق شد تا وقتی که فرصت مناسب جهت افزایش حقوق پایه بر مبنای سیاست‌های دولت مهیا گردد مزایای ثابت، مستمر و غیر مستمر نقدی و غیر نقدی حقوق افزایش و به کارکنان و کارگران تحویل داده شود. القادری افزود حقوق و دستمزد کنونی کارگران و کارکنان بخش دولتی نمی تواند نیروی انسانی را جذب نماید و در نتیجه برنامه‌های تولیدی و بازسازی در حوزه اقتصادی تحت تاثیر قرار گرفته است.


- به گزارش سایت B2B سوریه به نقل از تلویزیون الخبر آقای مهندس احمد نجم مدیر کل مؤسسه تجارت سوریه از عرضه سیب زمینی در سایر سالن های زیر مجموعه مؤسسه یاد شده با قیمت رقابتی با بازار به قیمت 600 لیر سوری برای هر یک کیلوگرم خبر داد و گفت: در انبارخانه‌های مؤسسه تجارت سوریه هزاران تن سیب زمینی موجود است که مؤسسه آن را از کشاورزان خریداری نموده است و مقادیر موجود نیاز بازار را تا مدت ها تامین خواهد کرد.


- منابع رسانه‌ای آگاه دیروز یکشنبه اعلام کردند که محموله نفت قاچاق سوریه در گذرگاه «الحمران» در حمله موشکی هدف قرار گرفته است. به گزارش المیادین، این حادثه در شرق الباب روی داده است. برخی منابع در این باره اعلام کردند که این حمله موشکی توسط ارتش روسیه به انجام رسیده است. تا کنون اطلاعات بیشتری در خصوص این حمله موشکی منتشر نشده است. این در حالیست که وزارت دفاع روسیه پیشتر اعلام کرده بود که نفت سوریه با چتر حمایتی نظامیان آمریکایی و شرکت‌های امنیتی ویژه آمریکایی به خارج از سوریه منتقل می‌شود.این وزارتخانه در ادامه اعلام کرده بود: درآمدهای ناشی از قاچاق نفت سوریه توسط آمریکایی‌ها ماهانه بیش از ۳۰ میلیون دلار است.

اخبار پر بازدید