مهمترین رویدادهای اقتصادی مورخ 9/12/1399تاریخ: 27/2/2021م

توسط مدیر سیستم - 10 اسفند 1399 | 09:39
مهمترین رویدادهای اقتصادی مورخ 9/12/1399تاریخ: 27/2/2021م

- به نقل از روزنامه الوطن سوریه سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه که در چارچوب همکاری های دو جانبه ایران و سوریه  در حوزه های دیپلماسی عمومی، رسانه ای و فرهنگی ای به آن کشور سفر کرده بود، علاوه بر ملاقات بامقامات سوری، در نشست ها و جلسات اندیشکده ای، رسانه ای و نخبگانی شرکت‌ کرد. خطیب زاده در ادامه دیدارهای خود، با وزیر اطلاع رسانی و فرهنگ، وزیر علوم و بثینه شعبان مشاور ارشد رئیس جمهوری سوریه دیدار کرد. در این ملاقات‌ها، سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران همانند مرحله گذشته، در بازسازی اقتصادی و همکاری های فرهنگی در کنار دولت و ملت سوریه خواهد ماند و در خصوص رساندن سوخت و گندم به سوریه در اقرب وقت عمل خواهد کرد.


- سایت B2B سوریه: آقای مهندس عبد الکریم شباط از رایزنی هایی در خصوص انجام واردات کنجاله ذرت وسویا به مقدار 90 هزار تن خبر داد و گفت: اگر این مقادیر در عرض ده روز آینده وارد سوریه شود باعث کاهش قیمت های مرغ خواهد شد.


- اتاق مشترك سوريه و ايران: فهد درویش رئیس اتاق بازرگانی مشترک سوریه و ایران با تشکر از حمایت جمهوری اسلامی ایران از سوریه در طول جنگ علیه سوریه تاکنون گفت: کشورهای دوست و به عبارت بهتر جمهوری اسلامی ایران و شرکت‌های آن در مرحله بازسازی سوریه اولویت داشته و از تسهیلات ویژه‌ای برخوردار خواهند شد. درویش در خصوص اعلام آمادگی برخی شرکت‌های ایرانی برای بازسازی سوریه تاکید کرد: این عجیب نیست که ایران با اقتداری که دارد، شرکت‌های بزرگی داشته باشد که بتوانند در طول سه سال شهرها را بازسازی کنند زیرا با چشم خود شاهد پیشرفت و تحول گسترده جمهوری اسلامی ایران و درخشش آن در زمینه بازسازی و پیشرفت اقتصادی و سازندگی بوده‌ایم. رئیس اتاق بازرگانی مشترک سوریه و ایران در پاسخ به سوالی درباره استفاده از تجارب ایران برای شکستن تحریم آمریکا، تصریح کرد: هدف اصلی این است که از ایران و تکنولوژی این کشور و صنایع مشترک استفاده کنیم و تکنولوژی ایران را به سوریه منتقل کنیم و یک مشارکت حقیقی بین کارخانه‌های سوری و ایرانی را تحقق بخشیم و از تجارب و صنایع و مواد اولیه ایران بهره برداری کنیم و بتوانیم کارخانه‌های بزرگی را که در سراسر سوریه  که متضرر شده و آسیب دیده‌اند، اصلاح و بازسازی کنیم. وی به تلاش دولت سوریه برای راه اندازی کارخانه‌هایی که در طول جنگ از فعالیت افتاده‌اند اشاره کرد و گفت :کارخانه‌های بزرگی در کشور سوریه فعال بودند که اکنون از کار افتاده‌اند و فعالیت مجدد آن نیازمند کمک مالی و تکنولوژی است.


- به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه سانا دیروز در اولین همایش توسعه بخش کشاورزی تحت عنوان "چالش‌ها و فرصت‌ها" و با حضور آقای مهندس محمد حسان قطنا وزیر کشاورزی سوریه برگزار شد. در این همایش واقعیت فعلی بخش کشاورزی، طرح های آینده، نقش انجمن‌های کشاورزی در توسعه تولیدات کشاورزی و نقش اتحادیه‌های حرفه ‌ای و سازمان‌های بین‌المللی در توسعه این بخش مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. وزیر کشاورزی ضمن اشاره به برنامه زمانی توسعه، افزایش تولیدات و توسعه صنایع کشاورزی گفت: دستیابی به یک استراتژی جهت سازماندهی، توسعه تولیدات کشاورزی و سرمایه‌گذاری تعاونی از مهمترین نتایج این همایش است. قطنا به موقعیت استراتژیک سوریه اشاره کرد و گفت: استفاده از امکانات گسترده سوریه و اجرای برنامه های کشاورزی در حمایت از اقتصاد و  وسعه نقش به سزایی خواهد داشت.


- گاه نامه اقتصاد امروز: آقای زیاد هزاع مدیر کل مؤسسه سوری نانوائی ها علت صف های شلوغ و ازدحام مردم در نانوائی ها را کمبود آرد قلمداد کرد و گفت: محموله های گندم که در راه است نیاز سوریه را تامین خواهد کرد و دیگر شاهد ازدحام مردم در نانوائی ها نخواهیم بود.


- روزنامه الوطن آنلاین: دادگاه اداری در دمشق به علت وجود تخلفاتی از طرف شرکت MTN سوريه در پرداخات و واریز به حساب خزانه داری عمومی نظارت قضایی بر علیه شرکت یاد شده اعمال کرد.

اخبار پر بازدید