مهمترین رویدادهای اقتصادی مورخ 25/11/1399 تاریخ: 13/2/2021م

توسط مدیر سیستم - 26 بهمن 1399 | 04:11
مهمترین رویدادهای اقتصادی مورخ 25/11/1399 تاریخ: 13/2/2021م

- به نقل از تعداد زیادی از سایت های اقتصادی سوریه در عرض چند روز آتی عراق اجازه عبور ترانزیت کامیون ها و ماشین های سوریه به مقصد جمهوری اسلامی ایران و عربستان را خواهد داد که این امر فشار اقتصادی اردن در این زمینه را رفع خواهد کرد.


- رئیس اتاق صنایع حلب آقای فارس الشهابی در صفحه فیس بوک خود نوشت: یکی از گام هایی که می تواند اقتصاد سوریه را فعال نماید لغو روادید ورود تاجران عراقی عضو اتاق بازرگانی عراق به سوریه می باشد. وی افزود بازار عراق به تنهائی می تواند اقتصاد سوریه را فعالتر نماید چنانچه قبل از بحران سوریه از حلب به تنهائی 25 میلیون دلار صادرات به عراق داشته ایم.


- به نقل از روزنامه البعث آنلاین دولت و مردم هندوستان 1000 تن برنج به عنوان هدیه به مردم سوریه فرستادند. این مقادیر برنج از طریق کمیته عالی کمک رسانی بین آسیب دیدگان از تروریست پخش خواهد شد. لازم به ذکر است کمک های دیگری در آینده نزدیک از طرف هندوستان به سوریه خواهد رسید.


- منابع آگاه در شمال سوریه از اقدام ائتلاف آمریکا در احداث یک فرودگاه جدید در مناطق نفت‌خیز سوریه خبر دادند. رسانه‌ها و منابع خبری نقل از شورای نظامی «هجین» وابسته به شبه نظامیان کرد مورد حمایت آمریکا (نیروهای دموکراتیک سوریه) گزارش دادند که ائتلاف آمریکا در حال ساخت یک فرودگاه در پایگاه نظامی خود در میدان نفتی «العمر» است. میدان نفتی مذکور از بزرگترین میادین نفتی در سوریه بوده و در صحرای «الجزیره» استان دیرالزور قرار دارد. عمده میادین نفتی سوریه در شمال شرق این کشور و در استان های دیرالزور و الحسکه قرار دارد. آمریکا طی سال‌های گذشته با حمایت از شبه‌نظامیان کرد جدایی طلب این مناطق را به اشغال خود درآورده است. مقامات سابق آمریکایی مانند دونالد ترامپ بارها حضور نظامیان این کشور را به میادین نفتی سوریه ربط داده و تأکید داشته‌اند که خروج این نیروها از مناطق نفتی باعث می‌شود دولت سوریه کنترل این مناطق را به دست بگیرد.

اخبار پر بازدید