مهمترین رویدادهای اقتصادی مورخ 19/11/1399 تاریخ: 7/2/2021م

توسط مدیر سیستم - 19 بهمن 1399 | 13:44
مهمترین رویدادهای اقتصادی مورخ 19/11/1399 تاریخ: 7/2/2021م

- وزارت اقتصاد و تجارت خارجی: آقای دکتر سامر خلیل وزیر اقتصاد و تجارت خارجی گفت: اخیرا واردات 987 قلم کالا ممنوع شده است و تنها کالایی که ممنوعیت واردات آن بحث برانگیز شد، کره شورتینگ بود که علیرغم تولید محلی آن تعدادی از تولید کنندگان حوزه صنایع غذایی از قبیل بیسکویت گفتند که قیمت محصول محلی این کالا از وارداتی آن بیشتر است و در عین حال از کیفیت خوبی برخوردار نیست.


- به نقل از روزنامه الوطن سوریه قیمت لوازم کشاورزی بار دیگر به میزان 25 درصد افزایش یافته است. این افزایش پس از به کارگیری اسکناس 5000 لیری رخ داده است و افزایش قیمت سبزیجات و میوه جات را به همراه داشته است. سبزی فروش ها پیش از این افزایش قیمت، هر یک کیلوگرم سبزیجات زیر 500 لیر را به عنوان خسارت قلمداد می کردند که این مبلغ هم اکنون به 700 لیر سوری رسیده است.


- سایت «اثر پرس» سوریه امروز (یکشنبه) نوشت: شورای امنیت سازمان ملل در گزارشی تصریح کرد که گروه «تحریر الشام » از اموال بزرگی برخوردار است که منبع آن، انحصار معاملات سوخت در منطقه از طریق یک شرکت حمایت کننده به نام «وتد پترول» می‌باشد. به نوشته «اثر پرس»، شورای امنیت سازمان ملل در گزارش خود که درباره داعش، القاعده و سایر نهادهای مرتبط با این گروه‌ها از جمله «تحریر الشام» تهیه شده است، می افزاید، درآمد این گروه از تجارت سوخت و انرژی حدود یک میلیون دلار در ماه است.

اخبار پر بازدید