مهمترین رویدادهای اقتصادی مورخ 13/11/1399 تاریخ: 1/2/2021م

توسط مدیر سیستم - 13 بهمن 1399 | 13:42
مهمترین رویدادهای اقتصادی مورخ 13/11/1399 تاریخ: 1/2/2021م

روزنامه الثوره: آقای مهندس حسین عرنوس نخست وزیر سوریه طی تصمیمی آقای مهندس ایمن محمد مطلق را به سمت مدیر کل سازمان دولتی توسعه و سرمایه گذاری املاک منصوب کرد. آقای نخست وزیر همچنین طی تصمیمی آقای مهندس مازن محمد عدنان لحام را به سمت مدیر کل مؤسسه دولتی مسکن منصوب کرد.


- به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه سانا امروز یک نشست گسترده به ریاست مهندس حسین عرنوس نخست وزیر سوریه با حضور شماری از وزیران و نمایندگان واحدهای صنعتی، کشاورزی و تجاری برگزار شد. در این نشست نقش نهادهای ذیربط بخش عمومی و خصوصی برای
توسعه بخش صادرات و رفع موانع آن تعیین شد و راهکارهای تشویق و سازماندهی بخش صادرات و تأمین زیرساخت های لازم برای آن با توجه به اقدامات یک جانبه تحمیلی اعمال شده علیه سوریه علاوه بر حمایت از تولید در بخشهای مختلف و ارتقای كيفيت كالاهاي تولیدی مورد بررسی قرار گرفت. نخست وزیر بر اهمیت احیای بخش صادرات و ارائه حمایت های لازم از آن برای غلبه بر پیامدهای محاصره اقتصادی تحمیل شده بر ملت سوریه علاوه بر رفع آسیب های وارد شده به فرایند تولید محلی و ارائه حمایت های لازم از کالاهای ساخت سوریه تأکید کرد. نخست وزیر  همچنین بر اهمیت یکپارچگی تلاش همه طرف های وابسته به فرآیند تولید برای افزایش صادرات تاکید کرد.

- به نقل از رسانه‌های سوریه روز دوشنبه فیصل مقداد وزیر امور خارجه و مهاجران سوریه در گفت و گوی تلفنی با «وانگ یی» وزیر خارجه جمهوری خلق چین درباره روابط دوجانبه و راه‌های گسترش آن و تقویت منافع مشترک پکن و دمشق گفت و گو و اوضاع منطقه و تحولات جهانی را بررسی کردند. وزیر خارجه چین قدردانی کشورش از مواضع بشار اسد رئیس جمهور سوریه در حمایت از تلاش‌های چین برای مقابله با بیماری کرونا را به طرف سوری اعلام کرد. او همچنین آمادگی چین برای ارائه حمایت و کمک به مردم سوریه در مقابله با پیامدهای بیماری کرونا از طریق ارسال کمک‌های پزشکی و بهداشتی و همچنین غذا و سایر کمک‌ها با توجه به نیازهای مردم سوریه و تامین محموله‌های واکسن چینی کرونا به سوریه را اعلام کرد. وزیر خارجه سوریه بر آمادگی کشورش برای همکاری با چین و ادامه هماهنگی در مجامع بین المللی مختلف با هدف مقابله با تلاش‌های مداخله جویانه غربی‌ها در امور داخلی دو کشور تاکید کرد. آمریکا بدون توجه به وضعیت بحرانی کشور سوریه تحریم‌هایی را علیه این کشور اعمال کرده است که نشان دهنده ماهیت غیرانسانی اقدام‌های واشنگتن است.

اخبار پر بازدید